אביזרים נלווים למעשנות שכדאי להכיר

נוצר בתאריך: יולי 26, 2021

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מגלים את אפשרויות ההכנה של בשר באמצעות מעשנות. מדובר על שיטה ייחודית שמבוססת על עישון שבבי עץ ומעניקה לבשרים הייחודים טעם נפלט, מעניין וחדש. מי שבוחר להכין בשר במעשנה מתכונן בעצם לארוחת גורמה וכל פרט קטן נלקח בחשבון – זמן הכנת הבשר, ההשריה והתיבול, הזמן שהבשר צריך להיות בתוך המעשנה וכמובן טמפרטורת העישון. לאחר מכן אפשר לקחת את הזמן ולהכין את התוספות השונות, להזמין את החברים הכי טובים וכמובן לערוך את השולחן לקראת הסעודה. גם לאחר שקונים מעשנה – חשוב לקחת בחשבון שנדרשים כמה אביזרים נוספים שיסייעו בעיסוק עם המעשנה והבשר וצריך לדעת עליהם מראש.

 אביזרים נלווים למעשנות שכדאי להכיר

אילו אביזרים נלווים נדרשים לתפעול יעיל של מעשנה?

מעבר למעשנה עצמה חשוב שיהיו כמה כלי עבודה בקרבת מקום שיסייעו לשפר את הביצועים ואת העבודה עם הבשר והמעשנה. הנה כמה דוגמאות לאביזרים שכאלה –

 • שבבי עץ – לא בטוח שמדובר באביזרים נלווים, שכן בלי שבבי עץ אי אפשר בכלל לעשן בשרים במעשנה. מה שחשוב לשים אליו לב זה סוגי השבבים, שכן ישנם סוגי עצים שונים שישפיעו על הארומה, הטעם ועל דרגת העישון וכמובן שיש גדלים שונים של אריזות.
 • בוצ’ר – מדובר במשטח עבודה שחייב להיות בסמיכות למעשנה ועליו מטפלים בבשר, בעיקר לאחר שמוציאים אותו מהעישון. הבוצ’ר חייב להיות עשוי מקורת עץ על מנת שלא יספוג את הטעם של הבשר ואפשר להשיג אותו במידות, גדלים או צורות שונות.
 • קרש חיתוך – לאחר שמוציאים את הבשר מהמעשנה לא תמיד כדאי להתמהמה עם החיתוך שלו. מכאן שקרש חיתוך שיעמוד בסמוך למעשנה הוא אביזרים חיוני וכמובן שעליו להתאים לחיתוך של נתחי בשר גדולים ועבים.
 • קופסת עישון – דרך העישון הטובה ביותר תיקבע בנפרד עבור כל נתח בשר. ישנם נתחים שצריך יהיה להניח בתוך קופסת מתכת ואת הקופסה להכניס לתוך המעשנה, זאת על מנת לקבל את הטעם הטוב ביותר ואת אפקט העישון הכי יעיל.
 • נייר קצבים – על מנת לשמור על העסיסיות של נתח הבשר עם התוספות והתבלינים – אפשר וכדאי לארוז אותו בתוך נייר קצבים שייכנס ביחד איתו אל תוך המעשנה.
 • ווים מסתובבים – ישנם סוגים של נתחים שכדאי לתלות במעשנות אנכיות וכך הם יסתובבו במשך זמן העישון.

מה שבאמת חשוב להצטייד בו מבעוד מועד הוא הידע אודות דרכי העישון הטובות והיעילות ביותר, זאת על מנת להפיק מהמעשנה את המירב. לפני שמוציאים סכום כסף נכבד בקניית מעשנה וכל האביזרים הנלווים חשוב להבין במה מדובר, מה אופן התפעול, איזה סוג של מעשנה הכי מתאים לכל אחד וכמובן אילו אביזרים נוספים יהיו דרושים על מנת לעשות במעשנה את השימוש הטוב והטעים ביותר שאפשר.

מבוסס על 273 ביקורות.
Moshe akrish
Moshe akrish
2021-12-06
מְאוּמָת
באתי למשהו קטן...החלפת בלון גז למנגל ויצאתי עם חווית שירות לא מהעולם הזה ואף עוגה מאוד טעימה תודה לנוני
זאב קגן
זאב קגן
2021-12-04
מְאוּמָת
מקצוענים ומחירים סבירים
מצליח משה
מצליח משה
2021-11-24
מְאוּמָת
טוב מאוד יחס מצויין מקום נגיש מוצרים טובים וזמינים
Amir Zirin
Amir Zirin
2021-11-20
מְאוּמָת
מחירים טובים היה חסר לו כוסות לערכת קפה אז הפנה אותי לחנויות אחרות באזור - שם מצאתי מה שחיפשתי
Rouso Menachem
Rouso Menachem
2021-11-03
מְאוּמָת
מצוינים, אני לקוח ותיק וחוזר. בקשתי בקשה חריגה וקבלתי מעל ומעבר. תודה
ציון גז
ציון גז
2021-11-02
מְאוּמָת
מחירים טובים ושרות נהדר


© כל הזכויות שמורות לנוני גרילים בע"מ
האתר נבנה ומתוחזק ע"י UNICHAN - Digital Solutions

קנייה מאובטחת!
מקבלים את כל סוגי כרטיסי האשראי
0
  עגלת הקניות שלי
  עגלה ריקהחזור לקנות
  דילוג לתוכן